Nicaragua San Jose Estate SHG EP

 44,50 133,50 (KDV Dahil)

Nicaragua San Jose Estate, karamel, çikolata ve hafif fındık tadım notları, dengeli tadıyla canlandırıcı bir kahvedir. 85 ve üzeri SCAA tadım puanıyla Specialty Cup özelliklerini taşır.

Temizle

Açıklama

Nicaragua San Jose Estate SHG EP

Nicaragua San Jose Estate SHG EP kahvesi, Jinotega bölgesinde bulunan son derece özel bir kahvedir.

Bu kahve çekirdekleri, denizden 1450-1.650 metre yükseklikte, gölgeleme ağaçlarının altında yetiştirilmektedir. SGH (Strictly High Grown) belgesine sahiptir ve denizden 1.450 metre ve üzeri yüksekliklerde yetişir. Kahvelerin yetişme yükseklikleri arttıkça daha yavaş büyürler. Bu durum, besinleri emmeleri ve en iyi lezzeti geliştirmeleri için daha fazla zaman sağlar.

Nicaragua San Jose Estate kahvemiz karamel, tatlı çikolata ve hafif fındıkımsı notalarıyla hoş ağzınızda bir tat bırakır. Mükemmel dengesi ve belirgin asiditesiyle size eşsiz bir deneyim sunar.

 

Nicaragua San Jose Estate Karakteristik Özellikleri:

 

Yetişme Yüksekliği: 1.450-1.600 metre

Hasat Sezonu: Aralık-Mart

Tadım Notları: Tatlı çikolata, karamel ve hafif fındık

Gövde: Orta

Asidite: Parlak

Tür: Arabica

İçim: Dengeli

 

Eğer Orta Amerika Kahvelerinden hoşlanıyorsanız Honduras Honey Micro Lot, Cuba Serrano Lavado, Guatemala Antigua, El Salvador Chichontepec ve Costa Rica Tarrazu kahvelerimizi denemenizi öneririz.

 

Afiyet Olsun!

 

Üreticileri Koruma Politikamız:​

 

Yerel üreticilerin korunması ve kaliteli kahve çekirdeklerinin sürdürülebilir üretimi konusunda üretici ve tedarikçilerimizle aynı fikirdeyiz: “Lezzetli bir kahvenin olmazsa olmazı kaliteli kahve çekirdekleridir.”

Bir kahve ağacı dikiminden beş yıl sonra meyve vermeye başlar ve bir ağaç ortalama olarak yıllık 500 gram çekirdek üretir. Yudumladığımız her fincan kahvenin arkasında, böylesine uzun ve zorlu bir üretim süreci vardır. Bu süreci başından sonuna kadar yürüten yerel çiftçiler, emeklerinin karşılığını adil bir fiyatlandırma ile alamadıkça birer birer çiftliklerini kapatmak zorunda kalıyorlar.

Bu nedenle biz, beğeninize sunduğumuz kahve çekirdeklerini seçerken lezzet ve kaliteyi daima fiyatın önüne koyuyor, sürdürülebilir kahve üretimine ve çiftçilerin emeklerinin karşılığını alabilmesine büyük önem veriyoruz. Her hasatta lezzeti ve kalitesi düşen, sıradanlaşan kahveler istemiyorsanız, sizi de kahve seçimlerinizde kalite ve lezzeti fiyatın önüne koymaya davet ediyoruz.

Bizi mutlu edecek kahveleri ancak mutlu çiftçilerin üreteceğine inanıyoruz.

 

Unutmayın; “Kahve Daima İyi Bir Fikirdir!”

Nicaragua kahve üreticileri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz The Specialty Coffee Association of Nicaragua web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ek bilgi

Gramaj

250gr, 1000gr

Öğütülme Şekli

Çekirdek, Espresso, Moka Pot, AeroPress, Filtre (Makine), V60, Chemex, French Press, Cold Brew

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.