Yemen Mocha Pea Berry Gr-1

 39,50 118,50 (KDV Dahil)

Yemen Mocha Pea Berry, kendine özgü asiditesi, çikolata, hafif odunsu ve meyvemsi tadım notları ve ağır gövdesiyle, güçlü kahve sevenler için ideal bir seçimdir. Ayrıca Türk Kahvesi olarak içime son derece uygun bir kahvedir. Eğer Yemen Mocha’yı Türk kahvesi olarak denemek istersiniz öğütülme seçenekleri arasından Türk kahvesini seçiniz. Espresso veya Türk kahvesi inceliğinde öğütülmüş kahvenizi kahve cezvenizde pişirerek keyifle içebilirsiniz.

Temizle

Açıklama

Yemen Mocha Pea Berry Gr-1

Yemen Mocha, yüzyıllardır uygulanan geleneksel yöntemlerle yetiştirilen ve doğal yöntemlerle işlenen bir kahvedir. Asiditesi zengin, gövdesi tam ve topraksıdır. Yemen Mocha Pea Berry Gr-1 ise mutlaka denenmesi gereken kaliteli bir lezzettir.

Yemen Mocha kahve çekirdekleri, denizden 2.000 metre yükseklikte yer alan çiftliklerde yetiştirilir. Özenle toplanan kahve çekirdekleri doğal yöntemlerle (natural) işlenir.

Yemen Mocha’yı diğer kahvelerden ayıran bir diğer özelliği de Türk kahvesi için çok ideal bir seçim olmasıdır. 1500’lü yıllarda Osmanlı İmparatorluğu’na getirilen Yemen Kahvesi gerçek Türk Kahvesinin atasıdır. Daha sonraları çok daha ucuz olması nedeniyle Türk Kahvesi yapımında Brezilya Rio Minas çekirdekleri kullanılmaya başlanmış olsa da Türk Kahvesi seven, gerçek Türk kahvesi içmek isteyenler için en doğru seçenek Yemen kahvesidir.

 

Yemen Mocha Pea Berry Gr-1 Karakteristik Özellikleri:

 

Yetişme Yüksekliği: 2.000 metre

Hasat Sezonu: Eylül-Ekim

Tadım Notları: Çikolata, Fındık

Gövde: Ağır

Asidite: Belirgin

Tür: Arabica

İçim: Güçlü

 

Eğer Asya-Pasifik Kahvelerinden hoşlanıyorsanız, Papua New Guinea Sigri AA ve Indonesia Sumatra Madheling GR-1 kahvelerimizi denemenizi öneririz.

Afiyet Olsun!

 

Üreticileri Koruma Politikamız:​

 

Yerel üreticilerin korunması ve kaliteli kahve çekirdeklerinin sürdürülebilir üretimi konusunda üretici ve tedarikçilerimizle aynı fikirdeyiz: “Lezzetli bir kahvenin olmazsa olmazı kaliteli kahve çekirdekleridir.”

Bir kahve ağacı dikiminden beş yıl sonra meyve vermeye başlar ve bir ağaç ortalama olarak yıllık 500 gram çekirdek üretir. Yudumladığımız her fincan kahvenin arkasında, böylesine uzun ve zorlu bir üretim süreci vardır. Bu süreci başından sonuna kadar yürüten yerel çiftçiler, emeklerinin karşılığını adil bir fiyatlandırma ile alamadıkça birer birer çiftliklerini kapatmak zorunda kalıyorlar.

Bu nedenle biz, beğeninize sunduğumuz kahve çekirdeklerini seçerken lezzet ve kaliteyi daima fiyatın önüne koyuyor, sürdürülebilir kahve üretimine ve çiftçilerin emeklerinin karşılığını alabilmesine büyük önem veriyoruz. Her hasatta lezzeti ve kalitesi düşen, sıradanlaşan kahveler istemiyorsanız, sizi de kahve seçimlerinizde kalite ve lezzeti fiyatın önüne koymaya davet ediyoruz.

Bizi mutlu edecek kahveleri ancak mutlu çiftçilerin üreteceğine inanıyoruz.

Unutmayın; “Kahve Daima İyi Bir Fikirdir!”

Yemen kahve üreticileri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz Yemeni Coffee Association web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ek bilgi

Gramaj

250gr, 1000gr

Öğütülme Şekli

Türk Kahvesi, Çekirdek, Espresso, Moka Pot, AeroPress, Filtre (Makine), V60, Chemex, French Press, Cold Brew

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.