Papua New Guinea Sigri AA

 43,50 130,50 (KDV Dahil)

Papua Yeni Gine Sigri, meyvemsi ve tatlı çiçeksi notalarının yanı sıra, çikolata ve hafif baharatımsı tatlar içeren canlandırıcı bir kahvedir.

Temizle

Açıklama

Papua New Guinea Sigri AA

Papua New Guinea Sigri kahvesi, meyvemsi aroması ile dengeli ve zengin bir lezzet sunan, en seçkin Papua Yeni Gine kahvelerinden biridir.

Bu kahve çekirdekleri, Papua Yeni Gine’nin yüksek dağ yamaçlarında, denizden 1.400-1.600 metre yükseklikte, köylü yamaları da denilen küçük tarlalarda yetiştirilir. Bu ismi almasının sebebi, kahve yetiştiriciliğinin yerel halk tarafından küçük alanlarda yapılmasıdır.

Papua New Guine Sigri AA serimiz; yumuşak ve hafif baharatımsı tatlarla çilek ve çikolata notalarıyla ağzınızda uzun süre hoş bir tat bırakır. Mükemmel dengesi ve hafif asiditesiyle size eşsiz bir deneyim sunar.

Papua New Guinea Sigri AA Karakteristik Özellikleri:

Yetişme Yüksekliği: 1.300-1.600 metre

Hasat Sezonu: Haziran-Ağustos

Tadım Notları: Çilek, Çikolata

Gövde: Tam ve pürüzsüz

Asidite: Şarapsı

Tür: Arabica

İçim: Dengeli

Eğer Asya-Pasifik Kahvelerinden hoşlanıyorsanız, Yemen Mocha Pea Berry Gr-1 ve Indonesia Sumatra Madheling GR-1 kahvelerimizi denemenizi öneririz.

Afiyet Olsun!

Üreticileri Koruma Politikamız:​

Yerel üreticilerin korunması ve kaliteli kahve çekirdeklerinin sürdürülebilir üretimi konusunda üretici ve tedarikçilerimizle aynı fikirdeyiz: “Lezzetli bir kahvenin olmazsa olmazı kaliteli kahve çekirdekleridir.”

Bir kahve ağacı dikiminden beş yıl sonra meyve vermeye başlar ve bir ağaç ortalama olarak yıllık 500 gram çekirdek üretir. Yudumladığımız her fincan kahvenin arkasında, böylesine uzun ve zorlu bir üretim süreci vardır. Bu süreci başından sonuna kadar yürüten yerel çiftçiler, emeklerinin karşılığını adil bir fiyatlandırma ile alamadıkça birer birer çiftliklerini kapatmak zorunda kalıyorlar.

Bu nedenle biz, beğeninize sunduğumuz kahve çekirdeklerini seçerken lezzet ve kaliteyi daima fiyatın önüne koyuyor, sürdürülebilir kahve üretimine ve çiftçilerin emeklerinin karşılığını alabilmesine büyük önem veriyoruz. Her hasatta lezzeti ve kalitesi düşen, sıradanlaşan kahveler istemiyorsanız, sizi de kahve seçimlerinizde kalite ve lezzeti fiyatın önüne koymaya davet ediyoruz.

Bizi mutlu edecek kahveleri ancak mutlu çiftçilerin üreteceğine inanıyoruz.

Unutmayın; “Kahve Daima İyi Bir Fikirdir!”

Papua Yeni Gine kahve üreticileri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz Papua New Guinea Coffee Industry Coparation web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ek bilgi

Gramaj

250gr, 1000gr

Öğütülme Şekli

Çekirdek, Espresso, Moka Pot, AeroPress, Filtre (Makine), V60, Chemex, French Press, Cold Brew

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.