Honduras Honey Catuai Micro Lot

(8 müşteri incelemesi)

From  49,50

Honduras Honey Catuai Micro Lot kahvemiz, çikolata, krema ve karamel tadım notları, tam gövdesi ve düşük asiditesiyle çok özel bir kahvedir. 85 ve üzeri SCAA tadım puanıyla Specialty Cup özelliklerini taşır. Çok özel tarlalarda, düşük miktarlarda üretilen Honduras Honey Micro Lot nitelikli kahve sevenlere çok özel bir deneyim sunmaktadır.

Temizle

Açıklama

Honduras Honey Catuai Micro Lot

Honduras Honey Catuai Micro Lot kahvesi, 85 ve üzeri SCAA tadım puanıyla Speciality Cup özellikleri taşıyan ve çok özel tarlalarda, düşük miktarlarda üretilen eşsiz bir kahvedir.

Micro Lot terimini kısaca tanımlayacak olursak, üretim çiftlikleri içinde yer alan ve söz konusu çiftliklerin en kaliteli ağaçlarının bulunduğu çok özel ve kısıtlı alanlarda yetişen kahvelere verilen isimdir diyebiliriz. Söz konusu bölümlerdeki ağaçların bakımından, beslenmesine, toplanmasından işlenmesine kadar her aşama büyük bir özenle ve emekle gerçekleştirilir. Çok kısıtlı alanlarda ve düşük miktarlarda üretilen bu kahveler, normal kahvelerden her açıdan daha farklı, lezzetli ve üstün kalitelidir.

Honduras Honey Catuai Speciality Cup ve Micro Lot özellikleriyle size eşsiz bir kahve deneyimi sunmaktadır.

Honduras Honey Catuai Micro Lot Karakteristik Özellikleri

Yetişme Yüksekliği: 1700 metre

Hasat Sezonu: Kasım-Mart

Tadım Notları: Tatlı, Çikolata, Karamel, Krema

Gövde: Tam

Asidite: Düşük

Tür: Arabica

İçim: Dengeli

Eğer Orta Amerika Kahvelerinden hoşlanıyorsanız, Nicaragua San Jose Estate, Cuba Serrano Lavado, Guatemala Antigua, El Salvador Chichontepec ve Costa Rica Tarrazu kahvelerimizi denemenizi öneririz.

Afiyet Olsun!

Üreticileri Koruma Politikamız:​

Yerel üreticilerin korunması ve kaliteli kahve çekirdeklerinin sürdürülebilir üretimi konusunda üretici ve tedarikçilerimizle aynı fikirdeyiz: “Lezzetli bir kahvenin olmazsa olmazı kaliteli kahve çekirdekleridir.”

Bir kahve ağacı dikiminden beş yıl sonra meyve vermeye başlar ve bir ağaç ortalama olarak yıllık 500 gram çekirdek üretir. Yudumladığımız her fincan kahvenin arkasında, böylesine uzun ve zorlu bir üretim süreci vardır. Bu süreci başından sonuna kadar yürüten yerel çiftçiler, emeklerinin karşılığını adil bir fiyatlandırma ile alamadıkça birer birer çiftliklerini kapatmak zorunda kalıyorlar.

Bu nedenle biz, beğeninize sunduğumuz kahve çekirdeklerini seçerken lezzet ve kaliteyi daima fiyatın önüne koyuyor, sürdürülebilir kahve üretimine ve çiftçilerin emeklerinin karşılığını alabilmesine büyük önem veriyoruz. Her hasatta lezzeti ve kalitesi düşen, sıradanlaşan kahveler istemiyorsanız, sizi de kahve seçimlerinizde kalite ve lezzeti fiyatın önüne koymaya davet ediyoruz.

Bizi mutlu edecek kahveleri ancak mutlu çiftçilerin üreteceğine inanıyoruz.

Unutmayın; “Kahve Daima İyi Bir Fikirdir!”

Ek bilgi

Gramaj

250gr, 1000gr, 4 x 250gr.

Öğütülme Şekli

Çekirdek, Espresso, Moka Pot, AeroPress, Filtre (Makine), V60, Chemex, French Press, Cold Brew

Honduras Honey Catuai Micro Lot için 8 inceleme

 1. erdem uz

  Denemediğim tek kahve bu olduğu için hediye olarak yolladılar bu güzel düşünceniz için teşekkür ederim. Kahvenin içimi oldukca yumuşak ve lezzetli tavsiye ederim herkese. Buradan aldığım tüm kahvelerden memnunum umarım çok daha fazla kişiye ulaşırlar.

  • Sezy_Yonetici

   Güzel yorumlarınız için biz teşekkür ederiz. Afiyet olsun…

 2. yasinak (doğrulanmış kullanıcı)

  Kullanılan paketlerin açılır kapanır paket olmaması dışında hiç bir eksisi yok gayet güzel kahve hoşumuza gitti.

  • Sezy_Yonetici

   Merhaba,

   Öncelikle güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz. Bir kiloluk ambalajlarımızla ilgili olarak, ambalaj firmamızla görüştük. Özel yapışkanlı, kullandıkça kapatabileceğiniz metal klipsler en hızlı çözüm olarak görünüyor. Önümüzdeki hafta içinde bir kiloluk ürünlerimizle birlikte müşterilerimize söz konusu klipslerden de göndermeye başlayacağız.
   Görüşlerinizi bizimle paylaşarak kendimizi geliştirmemize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz.
   Kahvelerinizi keyifle içmenizi dileriz, afiyet olsun.

 3. banuelibol (doğrulanmış kullanıcı)

  Yumuşak içim sevenler için ideal olabilecek bir kahve türü. Sezy paketlemesini ve teslimatını özenli yaptığı için ayrıca tavsiye edilir.

 4. cumhan (doğrulanmış kullanıcı)

  5-6 gün önce kavrulmuş taze bir kahve oldukça hızlı ve güzel paketlenmiş şekilde bana ulaştı. Kahve biraz yumuşak fakat lezzetli.

 5. Umut Can ÇİNGÖL (doğrulanmış kullanıcı)

  Kahvenin üstüne suyu dökerken oluşan köpükten ne kadar taze olduğunu anlıyorsunuz. Tadı zaten çok güzel. Orta-sert, kahve gibi kahve.

 6. cakirtuba (doğrulanmış kullanıcı)

  Çok beğendik, severek içiyoruz. Öğüttüğümde ayrı, demlediğimde ayrı güzel kokuyor. Yoğunluğu ve damakta bıraktığı tat çok lezzetli.

 7. Cansu Sokullu (doğrulanmış kullanıcı)

  Yumuşak içimi ve tadı çok güzel.. kahvenin taze olması da ayrıca lezzet katıyor

 8. ezgi yurtoğlu (doğrulanmış kullanıcı)

  siparişim ulaştıktan sonraki bir iki gün içindeki demlemelerim kesinlikle çok daha lezzetli oldu. hala en sevdiğim Guatemala Antigua olmasına bu kahveyi de çok beğendim ve keyifle içtim. kahvelerinizin tazeliği ve kavrumu o kadar hoşuma gidiyor ki gerçekten kahvem azalınca hiç olmadığım kadar panikliyorum, yeni siparişimi veriyorum. şimdiye kadar denediğim hiçbir kahvede hayal kırıklığına uğramadım. bu kahveyi de sevdim ancak damak tadıma guatemala kadar uymadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.