El Salvador Chichontepec

(1 müşteri incelemesi)

From  39,50

El Salvador Chichontepec kahvesi; yoğun çikolata, badem ve kavrulmuş fındık aromalarıyla fincanınızı doldurur. Ağzınızda doğal bir lezzet bırakır ve asiditesi dengelidir.

Temizle

Açıklama

El Salvador Chichontepec

El Salvador Chichontepec, El Salvador kahveleri arasında yumuşak ve hoşa giden tadı,  canlı, karmaşık lezzetleri ve aromasıyla bir istisna olarak öne çıkar.

900 metrenin altında yetişen her kahve çekirdeği CS (Central Standard) olarak adlandırılır. 900-1.200 metre yükseklikte yetişen kahve çekirdekleri HG (High Grown) olarak nitelendirilir. Sizin için seçtiğimiz El Salvador Chichontepec kahvemiz, El Salvador’un seçkin ve yüksek kaliteli çekirdeklerinden oluşur. SGH (Strictly High Grown) belgesine sahiptirler ve denizden 1.300 metre ve üstü yüksekliklerde yetişirler. Kahvelerin yetişme yükseklikleri arttıkça daha yavaş büyürler. Bu durum kahvelere, besinleri emmeleri ve eşsiz lezzetleri geliştirmeleri için daha fazla zaman sağlar.

Özenle seçilen El Salvador Chichontepec çekirdeklerimiz; yoğun çikolata, badem ve kavrulmuş fındık aromalarıyla fincanınızı doldururken ağzınızda doğal bir lezzet bırakırlar. Dengeli bir gövdeye ve asiditeye sahiptirler.

El Salvador Chichontepec karakteristik Özellikleri:

Yetişme Yüksekliği: 1.300-1.700 metre

Hasat Sezonu: Ocak-Mart

Tadım Notları: Çikolata, Badem, Kavrulmuş Fındık

Gövde: Dengeli

Asidite: Orta-Dengeli

Tür: Arabica

İçim-Sertlik: Yumuşak

Eğer Orta Amerika Kahvelerinden hoşlanıyorsanız, Cuba Serrano Lavado, Costa Rica Tarrazu, Nicaragua San Jose Estate, Honduras Honey Catuai Micro Lot ve Guatemala Antigua kahvelerimizi de denemenizi öneririz.

Afiyet Olsun!

Üreticileri Koruma Politikamız:

Yerel üreticilerin korunması ve kaliteli kahve çekirdeklerinin sürdürülebilir üretimi konusunda üretici ve tedarikçilerimizle aynı fikirdeyiz: “Lezzetli bir kahvenin olmazsa olmazı kaliteli kahve çekirdekleridir.”

Bir kahve ağacı dikiminden beş yıl sonra meyve vermeye başlar ve bir ağaç ortalama olarak yıllık 500 gram çekirdek üretir. Yudumladığımız her fincan kahvenin arkasında, böylesine uzun ve zorlu bir üretim süreci vardır. Bu süreci başından sonuna kadar yürüten yerel çiftçiler, emeklerinin karşılığını adil bir fiyatlandırma ile alamadıkça birer birer çiftliklerini kapatmak zorunda kalıyorlar.

Bu nedenle biz, beğeninize sunduğumuz kahve çekirdeklerini seçerken lezzet ve kaliteyi daima fiyatın önüne koyuyor, sürdürülebilir kahve üretimine ve çiftçilerin emeklerinin karşılığını alabilmesine büyük önem veriyoruz. Her hasatta lezzeti ve kalitesi düşen, sıradanlaşan kahveler istemiyorsanız, sizi de kahve seçimlerinizde kalite ve lezzeti fiyatın önüne koymaya davet ediyoruz.

Bizi mutlu edecek kahveleri ancak mutlu çiftçilerin üreteceğine inanıyoruz.

 

Unutmayın; “Kahve Daima İyi Bir Fikirdir!”

 

El Salvador kadın kahve üreticileri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz Alianza De Mujeres En Cafe web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ek bilgi

Gramaj

250gr, 1000gr, 4 x 250gr.

Öğütülme Şekli

Çekirdek, Espresso, Moka Pot, AeroPress, Filtre (Makine), V60, Chemex, French Press, Cold Brew

El Salvador Chichontepec için 1 inceleme

  1. Batuhan Tpc (doğrulanmış kullanıcı)

    Icimi yumuşak guzel bir kahve. Lakin ben daha çok moka potla demledigim icin bana biraz ekşi geldi. Pour over yöntemler için ideal olduğunu düşünüyorum ama espresso, moka pot gibi yontemler için daha gövdeli ve daha koyu kavrum kahveleri tavsiye ederim.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.