Cuba Serrano Lavado

(3 müşteri incelemesi)

From  59,50

Cuba Serrano Lavado kahvesi; hafif tatlı ve isli tonlarda, çikolata, karamel ve fındık aromalarıyla fincanınızı doldurur. Ağzınızda zengin bir lezzet bırakır ve asiditesi hafiftir.

Temizle

Açıklama

Cuba Serrano Lavado

Cuba Serrano Lavado Küba kahvesi denince akla gelen ilk isimdir.  İklim ve toprak şartlarının kahve tarımı için çok ideal olduğu ve üretimde yoğun bir gelişime izin veren Sierra Maestra’da yetiştirilir. Sierra Maestra Dağları’nın eteklerindeki ormanların gölgesinde yetişen bu özel kahve çekirdekleri, hiçbir kimyasal ürün kullanılmadan küçük gruplar halinde yetiştirilir ve daha sonra elle toplanır.

Küba denince pek çok insanın aklına latin müzikleri, nostaljik arabalar ve purolar gelir. Ancak Küba kahvesinin tadına bakan kahve sevenler, bu üçlüye mutlaka Cuba Serrano Lavado kahvesini de ekleyeceklerdir. Her şeyiyle kendine özgü bu Orta Amerika ülkesinin kahvesi de bir o kadar özeldir.

Küba’da kahve ilk olarak 1748 yılında yetiştirilmeye başlasa da, büyük çapta ekimi Haiti’de çok sayıda Fransız kahve çiftliğinin silahlı köle isyanları sonucu kapanmasıyla 1789’da başlamıştır.  Haiti’den kaçan çiftçiler bugün hala var olan kahve yetiştirme ve işleme konusundaki bilgilerini de yanlarında getirmişlerdir.

Tüm bu çabalar sayesinde Cuba Serrano Lavado kahvesi lezzetli, pürüzsüz ve yumuşak bir içime sahiptir. Hafif meyvemsi asitliği ve yumuşak bal rengiyle güne başlamak için mükemmeldir.

Bu kaliteli çekirdekler; hafif tatlı ve isli tonlarda, çikolata, karamel ve fındık aromalarıyla fincanınızı doldurur. Ağzınızda zengin bir lezzet bırakır ve asiditesi hafiftir.

Cuba Serrano Lavado Karakteristik Özellikleri:

Yetişme Yüksekliği: 900-1.250 metre

Hasat Sezonu: Şubat-Mayıs

Tadım Notları: Hafif Tatlı, İsli, Çikolata, Karamel, Fındık

Gövde: Zengin

Asidite: Hafif

Tür: Arabica

İçim-Sertlik: Güçlü

Eğer Orta Amerika Kahvelerinden hoşlanıyorsanız, Guatemala Antigua, Costa Rica Tarrazu, Nicaragua San Jose Estate, Honduras Honey Catuai Micro Lot ve El Salvador Chichontepec kahvelerimizi denemenizi öneririz.

Afiyet Olsun!

Üreticileri Koruma Politikamız:

Yerel üreticilerin korunması ve kaliteli kahve çekirdeklerinin sürdürülebilir üretimi konusunda üretici ve tedarikçilerimizle aynı fikirdeyiz: “Lezzetli bir kahvenin olmazsa olmazı kaliteli kahve çekirdekleridir.”

Bir kahve ağacı dikiminden beş yıl sonra meyve vermeye başlar ve bir ağaç ortalama olarak yıllık 500 gram çekirdek üretir. Yudumladığımız her fincan kahvenin arkasında, böylesine uzun ve zorlu bir üretim süreci vardır. Bu süreci başından sonuna kadar yürüten yerel çiftçiler, emeklerinin karşılığını adil bir fiyatlandırma ile alamadıkça birer birer çiftliklerini kapatmak zorunda kalıyorlar.

Bu nedenle biz, beğeninize sunduğumuz kahve çekirdeklerini seçerken lezzet ve kaliteyi daima fiyatın önüne koyuyor, sürdürülebilir kahve üretimine ve çiftçilerin emeklerinin karşılığını alabilmesine büyük önem veriyoruz. Her hasatta lezzeti ve kalitesi düşen, sıradanlaşan kahveler istemiyorsanız, sizi de kahve seçimlerinizde kalite ve lezzeti fiyatın önüne koymaya davet ediyoruz.

Bizi mutlu edecek kahveleri ancak mutlu çiftçilerin üreteceğine inanıyoruz.

 

Unutmayın; “Kahve Daima İyi Bir Fikirdir!”

 

Ek bilgi

Gramaj

250gr, 1000gr, 4 x 250gr.

Öğütülme Şekli

Çekirdek, Espresso, Moka Pot, AeroPress, Filtre (Makine), V60, Chemex, French Press, Cold Brew

Cuba Serrano Lavado için 3 inceleme

 1. Sabriye Esmer

  Gerçekten çok lezzetli. Yeni bir firma diye biraz endişem vardı ama ummadık taş baş yarar gibi bir durum oldu. Kargo sevkiyat süresi ve paketleme iyiydi.(hediye tadımlık kahve için de ayrıca teşekkür ederim:) Kahvenin kokusu etkileyiciydi, taze kavrum yapılmış. Piyasada bilinen ve kahve satan firmalardan daha güzeldi. İçiminde ise gerçekten aromaların tadını aldım. Deneyin bence, memnun kalacağınıza eminim.

  • Sezy_Yonetici

   Merhaba,
   Yeniyiz ama kahve konusunda tecrübelerimiz eskiye dayanıyor. Size her zaman en kaliteli kahveyi en uygun fiyata ulaştırmaya çalışıyoruz. Güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz. Afiyet olsun!

 2. emincagil (doğrulanmış kullanıcı)

  Ayarında kavrulmuş. Çok beğendim. İlk defa denememe rağmen pişman kalmadım. Teşekkürler

 3. Asım (doğrulanmış kullanıcı)

  Ben normalde yorum falan yazmam ama kendimi tutamadım . Aylardır farklı yerlerden nitelikli kahve deniyorum bu kadar memnun kaldığımı hatırlamıyorum. Taze kavurma, inanılmaz lezzet, hızlı gönderim, ve en önemlisi diğer kahvecilere göre uygun fiyat.
  Teşekkürler

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.