Costa Rica Tarrazu

(1 müşteri incelemesi)

From  47,50

Costa Rica Tarrazu kahvesi; yoğun çikolata, tütün, bal badem ve tamamlayıcı aromalarıyla fincanınızı doldurur. Ağzınızda hoş bir lezzet bırakır ve asiditesi meyvemsi ve parlaktır.

Temizle

Açıklama

Costa Rica Tarrazu

Costa Rica Tarrazu çekirdeklerimizin geldiği Tarrazu bölgesi, Kosta Rika’nın iç dağlarında bulunur ve seçkin kahvelerin anavatanı olarak bilinir. Bu bölgeden gelen kahvelerin, karmaşık bir aroması ve nispeten ağır bir gövdesi vardır.

900 metrenin altında yetişen her kahve çekirdeği CS (Central Standard) olarak adlandırılır. 900-1.200 metre yükseklikte yetişen kahve çekirdekleri HG (High Grown) olarak nitelendirilir. Sizin için seçtiğimiz Costa Rica Tarrazu çekirdeklerimiz, en yüksek kaliteli çekirdeklerden oluşur. SGH (Strictly High Grown) belgesine sahiptir ve denizden 1.450 metre ve üzeri yüksekliklerde yetişir. Kahvelerin yetişme yükseklikleri arttıkça daha yavaş büyürler. Bu durum, besinleri emmeleri ve en iyi lezzeti geliştirmeleri için daha fazla zaman sağlar.

Bu kaliteli çekirdekler; yoğun çikolata, tütün, bal badem ve tamamlayıcı aromalarıyla fincanınızı doldurur. Ağzınızda hoş bir lezzet bırakır ve asiditesi meyvemsi ve parlaktır.

Costa Rica Tarrazu Karakteristik Özellikleri:

Yetişme Yüksekliği: 1.600-1.800 metre

Hasat Sezonu: Ocak-Nisan

Tadım Notları: Bitter Çikolata, Vanilya, Turunçgiller, Elma, Çiçeksi, Kahve Çiçeği, Kakao

Gövde: İyi

Asidite: Parlak, Meyvemsi

Tür: Arabica

İçim-Sertlik: Hafif

Eğer Orta Amerika Kahvelerinden hoşlanıyorsanız, Cuba Serrano Lavado, El Salvador Chichontepec, Nicaragua San Jose Estate, Honduras Honey Catuai Micro Lot ve Guatemala Antigua kahvelerimizi de denemenizi öneririz.

Afiyet Olsun!

Üreticileri Koruma Politikamız:

Yerel üreticilerin korunması ve kaliteli kahve çekirdeklerinin sürdürülebilir üretimi konusunda üretici ve tedarikçilerimizle aynı fikirdeyiz: “Lezzetli bir kahvenin olmazsa olmazı kaliteli kahve çekirdekleridir.”

Bir kahve ağacı dikiminden beş yıl sonra meyve vermeye başlar ve bir ağaç ortalama olarak yıllık 500 gram çekirdek üretir. Yudumladığımız her fincan kahvenin arkasında, böylesine uzun ve zorlu bir üretim süreci vardır. Bu süreci başından sonuna kadar yürüten yerel çiftçiler, emeklerinin karşılığını adil bir fiyatlandırma ile alamadıkça birer birer çiftliklerini kapatmak zorunda kalıyorlar.

Bu nedenle biz, beğeninize sunduğumuz kahve çekirdeklerini seçerken lezzet ve kaliteyi daima fiyatın önüne koyuyor, sürdürülebilir kahve üretimine ve çiftçilerin emeklerinin karşılığını alabilmesine büyük önem veriyoruz. Her hasatta lezzeti ve kalitesi düşen, sıradanlaşan kahveler istemiyorsanız, sizi de kahve seçimlerinizde kalite ve lezzeti fiyatın önüne koymaya davet ediyoruz.

Bizi mutlu edecek kahveleri ancak mutlu çiftçilerin üreteceğine inanıyoruz.

 

Unutmayın; “Kahve Daima İyi Bir Fikirdir!”

 

Kosta Rika kahve üreticileri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz Instituto del Cafe de Costa Rica web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ek bilgi

Gramaj

250gr, 1000gr, 4 x 250gr.

Öğütülme Şekli

Çekirdek, Espresso, Moka Pot, AeroPress, Filtre (Makine), V60, Chemex, French Press, Cold Brew

Costa Rica Tarrazu için 1 inceleme

 1. Özge Karaman

  Bir arkadaşımın tavsiyesiyle aldım. Çok hoşuma gitti. Fiyatlar da iyi. Sabah sipariş verdim, ertesi gün ofise geldi. Hediye kahve bile yolladılar. Çok teşekkürler 🙂 Bunu bitirince Afrika kahvelerinin deneme setini alacağım. İyi ki denemişim 🙂

  • Sezy_Yonetici

   Merhaba,
   Güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz. Siz de çevrenizdekilere önerirseniz kocaman bir aile oluruz. Afiyet olsun!

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.