Peru Chanchamayo Gr-1

(3 müşteri incelemesi)

From  39,50

Peru Chanchamayo kahvesi; çikolata, fındık, böğürtlen ve hafif meyvemsi aromalarıyla fincanınızı doldurur. Ağzınızda zengin bir lezzet bırakır ve asiditesi parlaktır.

Temizle

Açıklama

Peru Chanchamayo Gr-1

Peru Chanchamayo Gr-1, Peru’nun en kaliteli gurme kahvesi olarak kabul edilir.  Orta yoğunluktaki gövdesi, parlak asiditesi, hoş tadı ve aromatik nitelikleriyle Güney ve Orta Amerika kahvelerinin tüm iyi özelliklerini içinde barındırır.

Sizin için seçtiğimiz kahve çekirdekleri, iyi bir Chanchamayo kahvesinin yumuşaklığına ve dengesine sahiptirler. Fincanınıza hoş aromalar ve çikolata notaları taşırlar. Orta ve Güney Amerika kahveleri karakteristik olarak genellikle cevizi andıran tatlar taşırlar ancak Chanchamayo biraz daha yumuşak ve dengeli bir tada sahiptir. Özellikle ağır öğle yemeklerinden sonra içimi tavsiye edilir. 

Peru Chanchamayo serimiz; çikolata, fındık, böğürtlen ve hafif meyvemsi aromalarıyla ağzınızda zengin bir lezzet bırakır. Parlak bir asiditeye sahiptirler.

Peru Chanchamayo Gr-1 Karakteristik Özellikleri:

Yetişme Yüksekliği: 1.100-1.500 metre

Hasat Sezonu: Haziran-Eylül

Tadım Notları: Çikolata, Fındık, Ceviz, Meyvemsi, Böğürtlen, Tatlı

Gövde: Orta

Asidite: Parlak

Tür: Arabica

İçim-Sertlik: Hafif

Eğer Güney Amerika Kahvelerinden hoşlanıyorsanız, Brazil Yellow Bourbon ve Colombia Medellin kahvelerimizi denemenizi öneririz.

Afiyet Olsun!

Üreticileri Koruma Politikamız:​

Yerel üreticilerin korunması ve kaliteli kahve çekirdeklerinin sürdürülebilir üretimi konusunda üretici ve tedarikçilerimizle aynı fikirdeyiz: “Lezzetli bir kahvenin olmazsa olmazı kaliteli kahve çekirdekleridir.”

Bir kahve ağacı dikiminden beş yıl sonra meyve vermeye başlar ve bir ağaç ortalama olarak yıllık 500 gram çekirdek üretir. Yudumladığımız her fincan kahvenin arkasında, böylesine uzun ve zorlu bir üretim süreci vardır. Bu süreci başından sonuna kadar yürüten yerel çiftçiler, emeklerinin karşılığını adil bir fiyatlandırma ile alamadıkça birer birer çiftliklerini kapatmak zorunda kalıyorlar.

Bu nedenle biz, beğeninize sunduğumuz kahve çekirdeklerini seçerken lezzet ve kaliteyi daima fiyatın önüne koyuyor, sürdürülebilir kahve üretimine ve çiftçilerin emeklerinin karşılığını alabilmesine büyük önem veriyoruz. Her hasatta lezzeti ve kalitesi düşen, sıradanlaşan kahveler istemiyorsanız, sizi de kahve seçimlerinizde kalite ve lezzeti fiyatın önüne koymaya davet ediyoruz.

Bizi mutlu edecek kahveleri ancak mutlu çiftçilerin üreteceğine inanıyoruz.

 

Unutmayın; “Kahve Daima İyi Bir Fikirdir!”

 

Peru kahve üreticileri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz Junta Nacional del Cafe web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ek bilgi

Gramaj

250gr, 1000gr, 4 x 250gr.

Öğütülme Şekli

Çekirdek, Espresso, Moka Pot, AeroPress, Filtre (Makine), V60, Chemex, French Press, Cold Brew

Peru Chanchamayo Gr-1 için 3 inceleme

  1. yetistibuse (doğrulanmış kullanıcı)

    Yumuşak ve içimi kolay bir kahve. Dedikleri gibi öğle yemeğinden sonra içmek için çok uygun. Tadı, aroması hafif ama dengeli.

  2. o.gunerr (doğrulanmış kullanıcı)

    En en en en sevdiğim Peru Chanchamayo! Mocha Pot için kullanıyorum.

  3. Canan Çayırlı (doğrulanmış kullanıcı)

    Çok sevdiğim bir kahve oldu, yumuşak içimli bir kahve değil ama aroması ve tadı çok güzel. Sezy coffee’ye de ayrıca teşekkür etmek istiyorum, Bir arkadaşıma hediye olarak göndereceğimi öngörüp, beni arayıp süreci sorunsuz idare ettiler.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.