Brazil Yellow Bourbon

(2 müşteri incelemesi)

From  43,50

Brazil Yellow Bourbon kahvesi; çikolata, karamel, fındık, tatlı badem aromalarıyla fincanınızı doldurur. Ağzınızda ferahlatıcı bir lezzet bırakır ve asiditesi dengelidir.

Temizle

Açıklama

Brazil Yellow Bourbon

Brazil Yellow Bourbon, Güney Amerika kahveleri arasında son derece prestijli ve tanınmış bir kahvedir. Tarihsel öneme sahip geleneksel yöntemlerle işlenen bu lezzetli kahvenin meyveleri, pek çok kahvede olduğu gibi kırmızı değil turuncu ve sarı renklerdedir. Adını da meyvelerinin bu özel renginden alır.

Brazil Yellow Bourbon çekirdeklerimiz, denizden 1.100-1.600 metre yükseklikteki dağ yamaçlarında yer alan çiftliklerde yetiştirilir.

Özellikle sabah kahvaltılarında yumuşaklığıyla damağınızda hoş bir tat bırakır. Brazil Yellow Bourbon’u bu kadar lezzetli ve zengin aromalı yapan özellik, toplanır toplanmaz kahve meyvelerinin kabuğunun soyulması ancak kabuk ve çekirdeklerin doğal yöntemlerle bir arada kurutulmasıdır. Bu sayede kurutma esnasında  tatlımsı dış yüzey ve meyvemsi lezzetlerin kahve çekirdeklerine nüfuz etmesi sağlanır.

Özenle toplanan ve işlenen bu çekirdekler; çikolata, karamel, fındık, tatlı badem aromalarıyla fincanınızı doldururken ağzınızda ferahlatıcı bir lezzet bırakırlar. Asiditesi dengelidir.

Brazil Yellow Bourbon Karakteristik Özellikleri:

Yetişme Yüksekliği: 1.100-1.600 metre

Hasat Sezonu: Haziran-Ağustos

Tadım Notları: Çikolata, Karamel, Tatlı Badem

Gövde: Orta

Asidite: Orta

Tür: Arabica

İçim-Sertlik: Dengeli

Eğer Güney Amerika Kahvelerinden hoşlanıyorsanız, Peru Chanchamayo ve Colombia Medellin kahvelerimizi de denemenizi öneririz.

Afiyet Olsun!

Üreticileri Koruma Politikamız:​

Yerel üreticilerin korunması ve kaliteli kahve çekirdeklerinin sürdürülebilir üretimi konusunda üretici ve tedarikçilerimizle aynı fikirdeyiz: “Lezzetli bir kahvenin olmazsa olmazı kaliteli kahve çekirdekleridir.”

Bir kahve ağacı dikiminden beş yıl sonra meyve vermeye başlar ve bir ağaç ortalama olarak yıllık 500 gram çekirdek üretir. Yudumladığımız her fincan kahvenin arkasında, böylesine uzun ve zorlu bir üretim süreci vardır. Bu süreci başından sonuna kadar yürüten yerel çiftçiler, emeklerinin karşılığını adil bir fiyatlandırma ile alamadıkça birer birer çiftliklerini kapatmak zorunda kalıyorlar.

Bu nedenle biz, beğeninize sunduğumuz kahve çekirdeklerini seçerken lezzet ve kaliteyi daima fiyatın önüne koyuyor, sürdürülebilir kahve üretimine ve çiftçilerin emeklerinin karşılığını alabilmesine büyük önem veriyoruz. Her hasatta lezzeti ve kalitesi düşen, sıradanlaşan kahveler istemiyorsanız, sizi de kahve seçimlerinizde kalite ve lezzeti fiyatın önüne koymaya davet ediyoruz.

Bizi mutlu edecek kahveleri ancak mutlu çiftçilerin üreteceğine inanıyoruz.

 

Unutmayın; “Kahve Daima İyi Bir Fikirdir!”

 

Brezilya kahve üreticileri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz Brazil Speciality Coffee Association web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ek bilgi

Gramaj

250gr, 1000gr, 4 x 250gr.

Öğütülme Şekli

Çekirdek, Espresso, Moka Pot, AeroPress, Filtre (Makine), V60, Chemex, French Press, Cold Brew

Brazil Yellow Bourbon için 2 inceleme

 1. berfinozgeguneri (doğrulanmış kullanıcı)

  İçimi bu denli yumuşak ve lezzetli bir kahve daha içmedim, sabahları güne başlamak için mükemmel seçim! Ayrıca siparişimde benden kaynaklı ufak bir problem olduğu sırada benim aramama gerek kalmadan hemen arayıp ilgilenen Ece Hanıma teşekkürler ☺️

  • Sezy_Yonetici

   İlginiz ve güzel yorumlarınız için biz teşekkür ederiz. Kahvelerinizi sağlık ve keyifle içmenizi dileriz..

 2. oguzhanalten (doğrulanmış kullanıcı)

  Ben ferahlatıcı bir hava alıyorum her içtiğimde çok lezzetli bir kahve sadece cold brew için biraz ağır geldi ona uygun bir kahve değil sanırım 🙂

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.