Kenya Premium AA Nyeri

From  47,50

Kenya Premium AA Nyeri kahvesi; tatlımsı, çilek, limon, gül, yeşil elma ve çiçeksi aromalarıyla fincanınızı doldurur. Ağzınızda hoş bir lezzet bırakır, asiditesi parlaktır.

Temizle

Açıklama

Kenya Premium AA Nyeri

Kenya Premimum AA Nyeri kahvesi, dünyanın en kaliteli premium gurme kahvelerinden olup Kenya’nın yüksek yaylalarındaki çiftliklerde yetiştirilmektedir. Tam gövdesi, hoş asiditesi, zengin ve çiçeksi aromasıyla, “Connoisseurs Cup” olarak da adlandırılan Kenya Premimum AA Nyeri, lezzet zenginliği ve derinliğiyle bu ismi gerçekten hak etmektedir. Kenya kahvelerinin dünyadaki en iyi beş kahveden biri olarak bilinmesinin nedeni çok farklı tatlara sahip olmalarıdır.

Sizin için seçtiğimiz Kenya Premium AA Nyeri kahve çekirdeklerimiz, dolgun yapısıyla kahvenin kendine özgü tadını tam anlamıyla almanızı sağlayacak iri çekirdeklerden oluşur. Ayrıca zengin aromatik yapısıyla kahvenin kendine özgü lezzetini seven ama aromatik tatlardan vazgeçemeyen kahve sevenler için de idealdir.

Bu kaliteli çekirdekler; tatlımsı, çilek, limon, gül, yeşil elma ve çiçeksi aromalarıyla fincanınızı doldurur. Ağzınızda hoş bir lezzet bırakır, asiditesi parlaktır.

Kenya Premium AA Nyeri Karakteristik Özellikleri:

Yetişme Yüksekliği: 1.700-1.800 metre

Hasat Sezonu: Kasım-Aralık

Tadım Notları: Çilek, Limon, Yeşil Elma, Gül, Çiçeksi

Gövde: Zengin, Ağır

Asidite: Parlak

Tür: Arabica

İçim-Sertlik: Dengeli

Eğer Afrika Kahvelerinden hoşlanıyorsanız, Kenya AA Gathugu, Ethiopia Yirgacheffe Gr-2 ve Rwanda Bourbon Mayaguez kahvelerimizi denemenizi öneririz.

Afiyet Olsun!

Üreticileri Koruma Politikamız:

Yerel üreticilerin korunması ve kaliteli kahve çekirdeklerinin sürdürülebilir üretimi konusunda üretici ve tedarikçilerimizle aynı fikirdeyiz: “Lezzetli bir kahvenin olmazsa olmazı kaliteli kahve çekirdekleridir.”

Bir kahve ağacı dikiminden beş yıl sonra meyve vermeye başlar ve bir ağaç ortalama olarak yıllık 500 gram çekirdek üretir. Yudumladığımız her fincan kahvenin arkasında, böylesine uzun ve zorlu bir üretim süreci vardır. Bu süreci başından sonuna kadar yürüten yerel çiftçiler, emeklerinin karşılığını adil bir fiyatlandırma ile alamadıkça birer birer çiftliklerini kapatmak zorunda kalıyorlar.

Bu nedenle biz, beğeninize sunduğumuz kahve çekirdeklerini seçerken lezzet ve kaliteyi daima fiyatın önüne koyuyor, sürdürülebilir kahve üretimine ve çiftçilerin emeklerinin karşılığını alabilmesine büyük önem veriyoruz. Her hasatta lezzeti ve kalitesi düşen, sıradanlaşan kahveler istemiyorsanız, sizi de kahve seçimlerinizde kalite ve lezzeti fiyatın önüne koymaya davet ediyoruz.

Bizi mutlu edecek kahveleri ancak mutlu çiftçilerin üreteceğine inanıyoruz.

 

Unutmayın; “Kahve Daima İyi Bir Fikirdir!”

 

Kenya kahve üreticileri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz Kenya Coffee Producers Association web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ek bilgi

Gramaj

250gr, 1000gr, 4 x 250gr.

Öğütülme Şekli

Çekirdek, Espresso, Moka Pot, AeroPress, Filtre (Makine), V60, Chemex, French Press, Cold Brew

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.