Ethiopia Yirgacheffe Gr-1

(5 müşteri incelemesi)

From  49,50

Ethiopia Yirgacheffe kahvesi; çilek, karabiber, yaban mersini, yasemin, şeftali ve Hindistan cevizi aromalarıyla fincanınızı doldurur. Ağzınızda hoş bir lezzet bırakır, asiditesi hafif tatlı, meyvemsi ve parlaktır.

Temizle

Açıklama

Ethiopia Yirgacheffe Gr-1

Ethiopia Yirgacheffe kahvesi, Etiyopya’nın Sidamo bölgesinde bulunan Yirga Cheffe şehrinde yetişen kahve çekirdeklerinden oluşur. Çiftlikler denizden genellikle 1.900 metre yüksekliktedir. Daha ilk yudumda, bu yüksekliğin kahvenin lezzet ve aromasına kattıklarını görmek mümkündür.

Ethiopia Yirgacheffe, baharatlı, hoş kokusuyla bilinir ve dünyadaki en kaliteli Arabica kahvelerinin arasında değerlendirilir. Sizin için seçtiğimiz yoğun aromalı kahve çekirdeklerinde çiçek ve hindistan cevizi notalarının ahengi ön plana çıkmaktadır.  Ayrıca  parlak asiditesiyle de iyi bir Ethiopia Yirgacheffe kahvesinin bütün özellikleri sergilenmektedir.

Bu kaliteli çekirdekler; çilek, karabiber, yaban mersini, yasemin, şeftali ve Hindistan cevizi aromalarıyla fincanınızı doldurur. Ağzınızda hoş bir lezzet bırakır, asiditesi hafif tatlı, meyvemsi ve parlaktır.

Ethiopia Yirgacheffe Gr-1 Karakteristik Özellikleri:

Yetişme Yüksekliği: 1.900 metre

Hasat Sezonu: Ekim-Aralık

Tadım Notları: Çilek, Karabiber, Yaban Mersini, Yasemin, Şeftali

Gövde: Ağır

Asidite: Parlak

Tür: Arabica

İçim-Sertlik: Dengeli

Eğer Afrika Kahvelerinden hoşlanıyorsanız, Ethiopia Sidamo Gr-2 ve Kenya Premium AA Nyeri kahvelerimizi denemenizi öneririz.

Afiyet Olsun!

Üreticileri Koruma Politikamız:

Yerel üreticilerin korunması ve kaliteli kahve çekirdeklerinin sürdürülebilir üretimi konusunda üretici ve tedarikçilerimizle aynı fikirdeyiz: “Lezzetli bir kahvenin olmazsa olmazı kaliteli kahve çekirdekleridir.”

Bir kahve ağacı dikiminden beş yıl sonra meyve vermeye başlar ve bir ağaç ortalama olarak yıllık 500 gram çekirdek üretir. Yudumladığımız her fincan kahvenin arkasında, böylesine uzun ve zorlu bir üretim süreci vardır. Bu süreci başından sonuna kadar yürüten yerel çiftçiler, emeklerinin karşılığını adil bir fiyatlandırma ile alamadıkça birer birer çiftliklerini kapatmak zorunda kalıyorlar.

Bu nedenle biz, beğeninize sunduğumuz kahve çekirdeklerini seçerken lezzet ve kaliteyi daima fiyatın önüne koyuyor, sürdürülebilir kahve üretimine ve çiftçilerin emeklerinin karşılığını alabilmesine büyük önem veriyoruz. Her hasatta lezzeti ve kalitesi düşen, sıradanlaşan kahveler istemiyorsanız, sizi de kahve seçimlerinizde kalite ve lezzeti fiyatın önüne koymaya davet ediyoruz.

Bizi mutlu edecek kahveleri ancak mutlu çiftçilerin üreteceğine inanıyoruz.

 

Unutmayın; “Kahve Daima İyi Bir Fikirdir!”

 

Yirgacheffe kahve üreticileri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz Yirgacheffe Coffee Farmers Association web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ek bilgi

Gramaj

250gr, 1000gr, 4 x 250gr.

Öğütülme Şekli

Çekirdek, Espresso, Moka Pot, AeroPress, Filtre (Makine), V60, Chemex, French Press, Cold Brew

Ethiopia Yirgacheffe Gr-1 için 5 inceleme

 1. Bora Yağız

  Daha önce Colombia Medellin’i denemiştim. Çok beğenmiştim. Bir de daha yoğun aromalı kahvelerininizi görmek istedim. O yüzden Yirgacheffe aldım. Gerçekten de yoğun aromalıymış. Daha hazırlarken kokusundan Afrika kahvesi olduğu belliyordu. French Press’te yaptım. Bütün ev kahve koktu. Tadı da güzeldi. Artık yeni kahvecimi buldum.

  • Sezy_Yonetici

   Merhaba,
   Güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz. Afiyet Olsun!

 2. Şenay K (doğrulanmış kullanıcı)

  İlk siparişim. Paketi açar açmaz mis gibi bir kahve kokusu sardı her yanı. Ofis ortamı, hemen denedik ve tüm kahve sever arkadaşlardan tam not aldı. Ayrıca son derece hızlı gönderim ve özenli paketleme için de teşekkürler!

  • admin

   Merhaba, güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Size her zaman en kaliteli kahveleri, en özenli şekilde sunmaya gayret gösteriyoruz. Bu şekilde geri dönüşler almak bizi çok mutlu ediyor. Paylaşımınız için ayrıca teşekkür ederiz. Afiyet olsun!

 3. mustafaozagac (doğrulanmış kullanıcı)

  Mocha Pot, V60 ve Espresso makinesinde denedim. Gerçekten iyi sonuç aldım. Yirgacheffe çekirdeğinde acayip bir meyve lezzeti var. Bağımlılık yapacak cinsten. Kahve kıvamında kavrulmuş ki, bu lezzeti tam olarak alabildim, teşekkürler.

  • Sezy_Yonetici

   Merhaba,
   Güzel yorumlarınız için biz teşekkür ederiz, kahvemizi beğenmenize çok sevindik. Afiyet olsun…

 4. emre.erolu (doğrulanmış kullanıcı)

  afrika kahvelerindeki daha sert ve asidik tat belirgin. bu nedenle ilk başta daha ağır bit kahve gibi hissettiriyor. lezzet olarak bu karakteristik tadı seviyorsanız gayet güzel.

 5. ezgi yurtoğlu (doğrulanmış kullanıcı)

  ilk siparişimdi, kargo gayet hızlıydı. gerçekten aromatik ve güzel bir kahve. kavrumu da çok yerinde. pek bilir-anlar kişi değilim ama kahvenin renginden kokusundan belli taze kavrulduğu. teşekkür ediyorum böyle bir zamanda bu kadar hızlı ve güzel, kaliteli bir kahve ulaştırdığınız için. başarınız daim olsun.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.